TPA032D04DCAG4
Mfr.Part #
TPA032D04DCAG4
Manufacturer
Texas Instruments
Package/Case
Datasheet
TPA032D04DCAG4
Description
IC AMP CLASS D STER 10W 48HTSSOP
Stock
305
Manufacturer :
Texas Instruments
Product Category :
Audio Amplifiers
Features :
Depop, Differential Inputs, Mute, Shutdown, Thermal Protection
Max Output Power x Channels @ Load :
10W x 2 @ 4Ohm; 50mW x 2 @ 32Ohm
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Output Type :
2-Channel (Stereo) with Stereo Headphones
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
48-HTSSOP
Type :
Class D
Voltage - Supply :
8V ~ 14V